Лизнути джмеля

Відгуки

Книга переконала мене у моїй нормальності. Закінчивши читати, можна розпочинати з початку, впевнена, що буде інакше.
Антоніна Сівцова

А без нецензурщини аж ніяк?
@anonim

Це просто неймовірно. Щиро і з гумором і легко)) Без “експертного нудного пафосу”.
Катерина Соляніна

Читаю і насолоджуюся: і розуму, і серцю, а це рідкість для книг психотерапевтів, зазвичай розуму радість. А у вас і серцю втіха.
Тетяна Пєткова

Прекрасна єресь!
Тетяна Єлісєєва

***

ЭСЕ З КНИГИ:

Круасан

Сильний вітер. За вікном пролітають не лише діти до восьми років. Я чесно намагаюся потрапити до свого кабінету, але мене зносить у кафе. Біля прилавка хлопчик. Серйозний, дуже заземлений, сферичний пацан років семи. Дивиться. Якби Патанджалі побачив його рівень концентрації, він з’їв би свій каримат.

…Хлопчик дивиться на круасан…

Він не просить його купити. Він дивиться на нього та бачить його. Я навіть сказав би, вони бачать один одного. Круасан ледь помітно збентежено посмикується.

І це напружене містичне злиття прозаїчно і брутально, як цеглою в лобове скло, розколюється маминим «Потім, на зворотному шляху».

Хлопчик зі скреготом виходить із трансу. Повільно розвертається всім собою до цієї жінки. І глибоким басом так спокійно видає: Ні. Зараз і туточки».

Мені хотілося потиснути йому руку, взяти автограф, сказати щось на кшталт «Дорогий Фриц, як добре, що ти знову з нами!» Посоромився. Просто вперше в цьому житті замовив лате з круасаном замість еспресо з цигаркою.

***

Може так скластися, що вам просто пощастить. Пощастить завалити проєкт, програти бій, зійти з дистанції, виявитися гіршим за суперника. Пощастить переконатися, що ви не сам, не той. Що є краще.

Кілька місяців або років нарцисичних конвульсій, і ось, ви вже не зобов’язані витягувати чужі амбіційні проєкти, вигравати всі сутички, бігти нескінченну дистанцію, бути краще за когось. Бути Тим Самим для всіх.І можна видихати. І здивовано починати жити.

***

Можна відкласти себе. Це набагато гірше відкладеного життя з недоторканим кришталем у серванті. Це коли ти бачиш себе в майбутньому – таким, яким хочеш стати, знаєш мету та сенс, знаєш скільки і яких сходинок потрібно пройти, щоб досягти тієї бажаної. І методично, зосереджено йдеш. Працюєш над собою, стаєш все більш чутливим, усвідомленим, освіченим та підготовленим до життя. І ти досі не там, досі не такий. Але продовжуєш іти. Довго, вперто. І ось дійшов. Став саме таким.

Поки йшов, пів життя минуло. І ніби жив, але не ти, і ще не такий. І може давно варто було почати жити таким, як був.

***

Завантажити версію для ознайомлення:
в форматі pdf >>
в форматі epub >>

***

Купити книгу:

Електрона версія (epub, pdf).
Купити: 150 грн. / 5 USD
Книга завантажиться автоматично після оплати.

Паперова версія
Ціна 250 грн.
Для замовлення напишіть мені: +3809644752, телеграм