З життя

Українка та француз. Майже не розуміють одне одного. Кохання з першої проекції. Півроку жили душа в душу. Вивчили мову, поговорили. Все стало складно та неприйнятно.

Дуже про танго. Ми такі чудові тому, що танцюємо мовчки.

І дуже про психотерапію. Що довше терапевт слухає, то довше мовчить. І це чудово. Іноді потрібні інтерпретації, інтервенції. Потрібно ж показати клієнту, що терапевт не спить. Але доки мовчить – все чудово.

Виконроб

Голова дуже заважає спати у літаку. Прикріплена у невдалому місці, не фіксується, бовтається, від неї болить шия. Сусідка – мініатюрна китайська дівчинка років 10, намагається заснути, але в неї теж голова. Плавно і повільно перекидає її в різні боки. У мене аналогічні проблеми, але вдається трохи задрімати.

Прокидаюся від удару у скроню. Дуже тверді лоби у цих китайських дітей, так відразу й не подумаєш. Вибачаємося, сміємось. Дівчинка повертається до поєдинку з головою, програє, роняє її мені на плече. Дихає рівно, щось там задоволено бурмоче. Схоплюється, дивиться на мене з виразом «Ти хто такий і як ти опинився в моїй… літаку?!». – Excuse me, – You are welcome, сміємося. Летимо далі. Майже година ночі, спати дуже хочеться.

Після 11-го кола головою терпець у дівчинки урвався. Знімає тапки, ноги під себе на крісло, двома руками пересуває моє плече в зручне для неї положення, вмощує на нього остогидлу голову. Все мовчки. Зітхає, відключається.

І раптом починає хропіти. Як п’яний виконроб у цистерні. Люди обертаються, їм цікаво, де виконроб. Я тримаю очі показово відкритими, мені чомусь важливо, щоб не подумали, ніби це так хропу. Незабаром сіли, виконроб у тілі китайської дівчинки ввічливо вибачився і пішов. Я не виспався.

Дементорт сред нас

Повертаюся вранці з тренування. Спортивний костюм, поверх довга чорна кофта з великим капюшоном, вигляд безглуздий і похмурий. Заходжу до ліфта, за мною жінка з дівчинкою років трьох-п’яти. Є такі дівчатка з абсолютно спокійним, неймовірно розумним проникливим поглядом. Вони щось знають.

Побоююся їх. Недарма.
– Мамо, дивись, чернець!
Далі осудливо:
– У спортивних штанях! … Напевно втік… ДАВАЙ ЙОГО СЕБЕ ЗАБЕРЕМО!
Мама, з сумнівом:
– Тато буде проти.
Поглядом даю зрозуміти дівчинці, що теж проти. Далі сюр.
– …а може це дементор… дрібний. А давай…
– Не потрібний тобі дементор, у тебе вже щур є!

Щось треба робити із гардеробом.